2020 Softball Schedule

Date Away Home Status Links
March
Fri. 6 Alvernia   Roger Williams   2:30 PM
  Hancock Park - Field 2 @ Clermont, Fla.
  Millikin   Roger Williams   4:45 PM
  Hancock Park - Field 2 @ Clermont, Fla.
Sat. 7 Carroll (Wis.)   Roger Williams   1:30 PM
  Legends Way - Field 2 @ Clermont, Fla.
  Olivet   Gordon   3:00 PM
  @ Leesburg, Fla.
  Catholic   Roger Williams   4:15 PM
  The Spring Games @ Clermont, Fla.
  Marian   Gordon   5:30 PM
  @ Leesburg, Fla.
Sun. 8 St. Mary's (Ind.)   Roger Williams   9:15 AM
  Legends Way - Field #5 @ Clermont, Fla.
  John Jay   Roger Williams   11:15 AM
  Legends Way - Field 2 @ Clermont, Fla.
  Curry   Coast Guard   1:00 PM
  @ Gene Cusic Classic / Fort Myers, Fla.
  Curry   Wilmington (Ohio)   3:00 PM
  @ Gene Cusic Classic - Fort Myers, Fla.
  Wentworth   Carroll (Wis.)   4:00 PM
  The Spring Games 2020 @ Clermont, Fla. (Legends Way Field #2)
  Washington Col.   Gordon   4:00 PM
  @ Minneola, Florida
  Lakeland   Wentworth   6:15 PM
  The Spring Games 2020 @ Clermont, Fla. (Legends Way Field #2)
Mon. 9 Curry   Anna Maria   9:00 AM
  @ Gene Cusic Classic - Fort Myers, Fla.
  St. Scholastica   Wentworth   10:00 AM
  The Spring Games 2020 @ Leesburg, Fla. (Sleepy Hollow Field #2)
  Alfred   Curry   11:00 AM
  @ Gene Cusic Classic - Fort Myers, Fla.
  Alfred St.   Curry   11:00 AM
  @ North Collier Regional Park - Naples, FL
  Wentworth   Marywood   12:15 PM
  The Spring Games 2020 @ Leesburg, Fla. (Sleepy Hollow Field #1)
  Gordon   Simmons   12:45 PM
  @ Sleepy Hollow Sports Complex - Field 6 (Leesburg, Fla.)
Tue. 10 Nazareth   Curry   11:00 AM
  @ Gene Cusic Classic - Fort Myers, Fla.
  Curry   SUNY Canton   1:00 PM
  @ Gene Cusic Classic - Fort Myers, Fla.
Wed. 11 Wentworth   Ursinus   9:00 AM
  @ Clermont, Fla.
  Bridgewater St.   Roger Williams   11:30 AM
  The Spring Games @ Minneola Athletic Complex - Field 2 (Minneola, Fla.)
  Sage   Wentworth   1:30 PM
  The Spring Games 2020 @ Clermont, Fla. (Legends Way Field #1)
  Penn St.-DuBois   Roger Williams   1:45 PM
  Minneola Athletic Complex - Field 2 @ Minneola, Fla.
  Johnson & Wales (RI)   Salve Regina   4:00 PM
  Johnson & Wales (RI)   Salve Regina   6:00 PM
  Gordon   Swarthmore   6:30 PM
  @ Leesburg, FL
Thu. 12 Curry   Rockford   9:00 AM
  @ Naples, Fla.
  Wentworth   Alfred   10:30 AM
  The Spring Games 2020 @ Leesburg, Fla. (Sleepy Hollow Field #2)
  RIT   Curry   11:00 AM
  @ Gene Cusic Classic - Fort Myers, Fla.
  Gordon   Mass.-Dartmouth   11:15 AM
  @ Legends Way | Clermont, Fla.
  Geneva   Roger Williams   11:30 AM
  Hancock Park - Field 5 @ Clermont, Fla.
  Northwestern (Minn.)   Roger Williams   1:45 PM
  Hancock Park - Field 5 @ Clermont, Fla.
  Potsdam   Wentworth   3:00 PM
  The Spring Games 2020 @ Leesburg, Fla. (Sleepy Hollow Field #2)
Fri. 13 Curry   Brockport   9:00 AM
  @ Gene Cusic Classic - Fort Myers, Fla.
  Dominican (Ill.)   Nichols   9:00 AM
  @ Clermont, Fla.
  Oneonta   Curry   11:00 AM
  @ Gene Cusic Classic - Fort Myers, Fla.
  Heidelberg   Gordon   4:00 PM
  @ Hancock Recreational Complex | Field 3
  Alverno   Gordon   6:30 PM
  @ Clermont, Fla.
Sat. 14 Alverno   Wentworth   9:15 AM
  The Spring Games 2020 @ Clermont, Fla. (Legends Way Field #5)
  Western New England   Mass.-Boston   10:45 AM
  @ PFX Springs Games -- Sleepy Hollow Field 3 -- Leesburg, Fla.
  Benedictine (Ill.)   Wentworth   11:30 AM
  The Spring Games 2020 @ Clermont, Fla. (Legends Way Field #5)
  Hope   University of New England   3:45 PM
  @ Clermont, Fla.
  Nichols   Rutgers-Camden   3:45 PM
  @ Clermont, FL
  University of New England   Oswego   6:00 PM
  @ Clermont, Fla.
Sun. 15 Endicott   Clarkson   10:15 AM
  Rutgers-Newark   University of New England   11:15 AM
  @ Clermont, Fla.
  St. Norbert   Endicott   12:30 PM
  University of New England   Springfield   1:30 PM
  Clermont, Fla. @ Hancock Recreational Complex - Field 2
  Salve Regina   Bowdoin   1:45 PM
  Nichols   Edgewood   5:00 PM
  @ Clermont, Fla.
  Salve Regina   Stockton   6:15 PM
Mon. 16 MCLA   Endicott   9:00 AM
  @ Clermont, FL (Hancock Park #1)
  Endicott   McDaniel   1:30 PM
  The Spring Games @ Clermont, Fla. (Hancock #1)
  University of New England   Salem St.   3:00 PM
  Legends Way Ballfields - Field @ Clermont. Fla.
  Farmingdale State   Salve Regina   5:00 PM
  Legends Way Field #1 @ Clermont, Fla.
  Wis.-Stevens Point   University of New England   5:15 PM
  @ Clermont, Fla.
Tue. 17 Bowdoin   Endicott   10:00 AM
  Endicott   Framingham St.   12:15 PM
  Legends #1 @ Clermont, Fla.
  Salve Regina   Franklin & Marshall   12:30 PM
  Roger Williams   Coast Guard   2:30 PM
  Lesley   Wentworth   3:30 PM
  Roger Williams   Coast Guard   4:30 PM
  Salve Regina   Plattsburgh St.   5:00 PM
  @ Clermont, Fla. (Legends Way Ballfields, Field 3)
  Lesley   Wentworth   5:30 PM
Wed. 18 St. Joseph (Conn.)   Gordon   TBA
  St. Joseph (Conn.)   Gordon   TBA
  Gallaudet   University of New England   2:45 PM
  @ Clermont, Fla.
  University of New England   Mt. St. Mary (N.Y.)   5:00 PM
  @ Clermont, Fla.
Thu. 19 Wesleyan (Conn.)   Endicott   10:00 AM
  @ Clermont, Fla.
  Salve Regina   Arcadia   10:15 AM
  University of New England   Oswego   10:15 AM
  @ Clermont, Fla.
  Franklin & Marshall   University of New England   12:15 PM
  @ Clermont, Fla.
  Salve Regina   MCLA   12:30 PM
  @ Kissimmee, FL (Fortune Road #3)
  Geneseo   Endicott   12:30 PM
  Johnson & Wales (RI)   Roger Williams   3:30 PM
Fri. 20 Salve Regina   Utica   10:00 AM
  Endicott   TCNJ   11:00 AM
  Eastern Conn. St.   Endicott   1:15 PM
  @ Leesburg, Fla. (at Sleepy Hollow Sports Complex (Field 5)
  Framingham St.   University of New England   2:15 PM
  Hancock #5 @ Clermont, Fla.
  University of New England   Ripon   4:30 PM
  @ Clermont, Fla.
Sat. 21 Roger Williams   Mass.-Dartmouth   12:00 PM
  Suffolk   Wentworth   12:00 PM
  Curry   Albertus Magnus   1:00 PM
  Roger Williams   Mass.-Dartmouth   2:00 PM
  Suffolk   Wentworth   2:00 PM
  Curry   Albertus Magnus   3:00 PM
Sun. 22 Mass. Maritime   Curry   1:00 PM
  Roger Williams   Rhode Island Col.   1:00 PM
  Mass. Maritime   Curry   3:00 PM
  Roger Williams   Rhode Island Col.   3:00 PM
Mon. 23 Eastern Nazarene   Gordon   3:00 PM
  Eastern Nazarene   Gordon   5:00 PM
Tue. 24 Worcester St.   Nichols   2:30 PM
  Suffolk   Curry   3:00 PM
  University of New England   Saint Joseph's (Me.)   3:30 PM
  Worcester St.   Nichols   4:30 PM
  Suffolk   Curry   5:00 PM
  University of New England   Saint Joseph's (Me.)   5:30 PM
  Wentworth   Rivier   6:00 PM
  Wentworth   Rivier   8:00 PM
Wed. 25 Salve Regina   Mass.-Boston   3:00 PM
  University of New England   Bates   3:00 PM
  Salve Regina   Mass.-Boston   5:00 PM
  University of New England   Bates   5:00 PM
Thu. 26 Dean   Nichols   2:30 PM
  Curry   Salem St.   3:00 PM
  Keene St.   Western New England   3:00 PM
  Eastern Nazarene   Wentworth   3:30 PM
  Dean   Nichols   4:30 PM
  Curry   Salem St.   5:00 PM
  Keene St.   Western New England   5:00 PM
  Eastern Nazarene   Wentworth   5:30 PM
Fri. 27 Salve Regina *   Gordon   TBA
  Salve Regina *   Gordon   TBA
Sat. 28 Curry *   Roger Williams   12:00 PM
  Wentworth *   Endicott   12:00 PM
  Western New England *   Salve Regina   12:00 PM
  Nichols   Becker   12:00 PM
  Gordon *   University of New England   12:00 PM
  Curry *   Roger Williams   2:00 PM
  Wentworth *   Endicott   2:00 PM
  Western New England *   Salve Regina   2:00 PM
  Nichols   Becker   2:00 PM
  Gordon *   University of New England   2:00 PM
Sun. 29 Endicott *   University of New England   12:00 PM
  Western New England *   Roger Williams   12:00 PM
  Nichols *   Wentworth   1:00 PM
  Endicott *   University of New England   2:00 PM
  Western New England *   Roger Williams   2:00 PM
  Nichols *   Wentworth   3:00 PM
Tue. 31 Tufts   Endicott   3:00 PM
  Gordon   Salem St.   3:30 PM
  Tufts   Endicott   5:00 PM
  Gordon   Salem St.   5:30 PM
 
April
Wed. 1 Curry   Bridgewater St.   3:00 PM
  Suffolk   Western New England   3:00 PM
  Becker   Wentworth   3:30 PM
  Rhode Island Col.   Salve Regina   4:00 PM
  Roger Williams   Johnson & Wales (RI)   4:00 PM
  Curry   Bridgewater St.   5:00 PM
  Suffolk   Western New England   5:00 PM
  Becker   Wentworth   5:30 PM
  Rhode Island Col.   Salve Regina   6:00 PM
Fri. 3 Endicott *   Gordon   2:30 PM
  Me.-Presque Isle   University of New England   3:00 PM
  Endicott *   Gordon   4:30 PM
  Me.-Presque Isle   University of New England   5:00 PM
Sat. 4 University of New England *   Salve Regina   12:00 PM
  Endicott *   Western New England   12:00 PM
  Roger Williams *   Nichols   12:00 PM
  Wentworth *   Curry   1:00 PM
  University of New England *   Salve Regina   2:00 PM
  Endicott *   Western New England   2:00 PM
  Roger Williams *   Nichols   2:00 PM
  Wentworth *   Curry   3:00 PM
Sun. 5 Curry *   Nichols   12:00 PM
  Eastern Conn. St.   Western New England   12:00 PM
  University of New England *   Roger Williams   12:00 PM
  Salve Regina *   Wentworth   1:00 PM
  Eastern Conn. St.   Western New England   2:00 PM
  University of New England *   Roger Williams   2:00 PM
  Curry *   Nichols   2:00 PM
  Salve Regina *   Wentworth   3:00 PM
Tue. 7 Western New England   Trinity (Conn.)   3:00 PM
  Gordon   Lasell   3:30 PM
  Fisher   Wentworth   3:30 PM
  Mitchell   Salve Regina   4:00 PM
  Western New England   Trinity (Conn.)   5:00 PM
  Gordon   Lasell   5:30 PM
  Fisher   Wentworth   5:30 PM
  Mitchell   Salve Regina   6:00 PM
Wed. 8 Elms   Nichols   3:00 PM
  University of New England   Plymouth St.   3:30 PM
  Elms   Nichols   5:00 PM
  University of New England   Plymouth St.   5:30 PM
Fri. 10 Salve Regina *   Nichols   TBA
  Salve Regina *   Nichols   TBA
  Roger Williams *   Endicott   2:30 PM
  Western New England *   University of New England   2:30 PM
  Gordon *   Curry   3:00 PM
  Roger Williams *   Endicott   4:30 PM
  Western New England *   University of New England   4:30 PM
  Gordon *   Curry   5:00 PM
Sat. 11 Curry *   Salve Regina   12:00 PM
  Roger Williams *   Wentworth   12:00 PM
  Gordon *   Western New England   12:00 PM
  Nichols *   University of New England   12:00 PM
  Curry *   Salve Regina   2:00 PM
  Roger Williams *   Wentworth   2:00 PM
  Gordon *   Western New England   2:00 PM
  Nichols *   University of New England   2:00 PM
Tue. 14 Roger Williams   Eastern Nazarene   3:00 PM
  Fitchburg St.   Curry   3:00 PM
  Salve Regina   MIT   3:00 PM
  Salem St.   Endicott   3:00 PM
  Nichols   Clark   3:00 PM
  University of New England   Southern Me.   3:00 PM
  Roger Williams   Eastern Nazarene   5:00 PM
  Fitchburg St.   Curry   5:00 PM
  Wentworth   Regis (Mass.)   5:00 PM
  Salve Regina   MIT   5:00 PM
  Salem St.   Endicott   5:00 PM
  Nichols   Clark   5:00 PM
  University of New England   Southern Me.   5:00 PM
  Wentworth   Regis (Mass.)   7:00 PM
Wed. 15 Endicott   Wellesley   3:00 PM
  Endicott   Wellesley   5:00 PM
  Gordon   Lesley   5:00 PM
  Gordon   Lesley   7:00 PM
Thu. 16 Bridgewater St.   Salve Regina   4:00 PM
  Bridgewater St.   Salve Regina   6:00 PM
Fri. 17 Gordon *   Roger Williams   2:30 PM
  Gordon *   Roger Williams   4:30 PM
Sat. 18 Roger Williams *   Salve Regina   12:00 PM
  Western New England *   Nichols   12:00 PM
  Endicott *   Curry   1:00 PM
  Wentworth *   Gordon   1:00 PM
  Roger Williams *   Salve Regina   2:00 PM
  Western New England *   Nichols   2:00 PM
  Endicott *   Curry   3:00 PM
  Wentworth *   Gordon   3:00 PM
Sun. 19 Salve Regina   Mass.-Dartmouth   12:00 PM
  Nichols *   Endicott   12:00 PM
  Curry *   Western New England   12:00 PM
  University of New England *   Wentworth   1:00 PM
  Salve Regina   Mass.-Dartmouth   2:00 PM
  Nichols *   Endicott   2:00 PM
  Curry *   Western New England   2:00 PM
  University of New England *   Wentworth   3:00 PM
Tue. 21 Springfield   Western New England   3:00 PM
  Bowdoin   University of New England   3:30 PM
  Springfield   Western New England   5:00 PM
  Bowdoin   University of New England   5:30 PM
Wed. 22 Eastern Nazarene   Nichols   TBA
  Eastern Nazarene   Nichols   TBA
  Suffolk   Roger Williams   2:30 PM
  Babson   Endicott   3:00 PM
  Dean   Curry   3:00 PM
  Western New England   Westfield St.   3:30 PM
  Suffolk   Roger Williams   4:30 PM
  Babson   Endicott   5:00 PM
  Dean   Curry   5:00 PM
  Western New England   Westfield St.   5:30 PM
Thu. 23 Salve Regina   Eastern Conn. St.   4:00 PM
  Salve Regina   Eastern Conn. St.   6:00 PM
Sat. 25 Wentworth *   Western New England   12:00 PM
  Salve Regina *   Endicott   12:00 PM
  University of New England *   Curry   1:00 PM
  Wentworth *   Western New England   2:00 PM
  Salve Regina *   Endicott   2:00 PM
  University of New England *   Curry   3:00 PM
Thu. 30 Endicott %   CCC Tournament   TBA
 
May
Fri. 1 Endicott %   CCC Tournament   TBA
Sat. 2 Endicott %   CCC Tournament   TBA
Sun. 3 Endicott %   CCC Tournament   TBA
* Conference
% Post season