2018 Baseball Schedule

Date Away Home Status Links
 
March
Sat. 3 Eastern Nazarene   Houghton   9:30 AM
  @ at Fort Pierce, Fla.
  Framingham St.   Nichols   11:00 AM
  @ Northboro, Mass.
  Roger Williams   Washington College   12:00 PM
  Eastern Nazarene   Houghton   12:00 PM
  @ at Fort Pierce, Fla.
  Fitchburg St.   Salve Regina   1:00 PM
  Gordon   Salem St.   1:00 PM
  Roger Williams   Washington College   2:30 PM
Sun. 4 Medaille   Wentworth   9:45 AM
  @ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park #8)
  Salve Regina   Framingham St.   11:00 AM
  @ Northboro, Mass.
  Nichols   Wheaton (Mass.)   11:00 AM
  @ Clark University
  Roger Williams   Swarthmore   12:00 PM
  Stevens Institute   Endicott   12:00 PM
  Wentworth   Medaille   12:15 PM
  @ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park #8)
  Western New England   Springfield   1:00 PM
  Nichols   Wheaton (Mass.)   2:00 PM
  @ Clark University
  Roger Williams   Swarthmore   3:00 PM
Mon. 5 Eastern Nazarene   Geneva   11:00 AM
  @ Ft. Pierce, Fla.
  John Carroll   Wentworth   1:00 PM
  @ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park Main Field)
  Wentworth   John Carroll   3:30 PM
  @ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park Main Field)
Tue. 6 Bridgewater St.   Eastern Nazarene   11:00 AM
  @ Vero Beach, Fla.
  Eastern Nazarene   Bridgewater St.   1:30 PM
  @ Vero Beach, Fla.
Wed. 7 Ohio Northern   Wentworth   9:15 AM
  @ Auburndale, Fla.
  Wentworth   Ohio Northern   11:45 AM
  @ Auburndale, Fla.
Thu. 8 Eastern Nazarene   Hilbert   10:00 AM
  @ at Fort Pierce, Fla.
  Eastern Nazarene   Immaculata   2:00 PM
  @ at Fort Pierce, Fla.
Fri. 9 Gordon   Fredonia   TBA
  @ Lake Myrtle, Fla.
  Wentworth   SUNY Poly   9:00 AM
  @ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park #5)
  Eastern Nazarene   Elizabethtown   10:00 AM
  @ at Fort Pierce, Fla.
  SUNY Poly   Wentworth   11:30 AM
  @ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park #5)
  Rowan   Salve Regina   3:00 PM
  @ Lakeland, FL
  Mass.-Dartmouth   Nichols   5:15 PM
  @ Auburndale, Fla.
Sat. 10 Wentworth   Anna Maria   9:15 AM
  Russmatt Invitational @ Lake Myrtle Sports Complex Field #2, Auburndale, FL
  Western New England   MIT   11:00 AM
  (New England Baseball Complex - Northborough, Mass. (Field 3)
  Anna Maria   Wentworth   11:45 AM
  Russmatt Invitational @ Lake Myrtle Sports Complex Field #2, Auburndale, FL
  Ohio Northern   Nichols   1:15 PM
  @ Auburndale, Fla.
  Becker   Gordon   3:30 PM
  @ Pat Thomas Stadium - Leesburg, Fla.
  Mass.-Boston   Nichols   4:45 PM
  @ Auburndale, Fla. - Lake Myrtle Park Field #6
  McDaniel   Curry   5:00 PM
  RussMatt Central Florida Invitational @ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park Field #3)
  Gordon   Becker   6:00 PM
  @ Pat Thomas Stadium - Leesburg, Fla.
  Salve Regina   Wartburg   7:00 PM
  Roger Williams   Case Western Reserve   7:00 PM
  @ Lexington, S.C. (Lexington County Stadium)
  Curry   McDaniel   7:30 PM
  RussMatt Central Florida Invitational @ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle Park Field #3)
Sun. 11 Ill. Wesleyan   Curry   9:00 AM
  RussMatt Central Florida Invitational @ Lake Myrtle Park Main Field (Auburndale, Fla.)
  Western New England   Brandeis   12:00 PM
  @ Northborough, MA
  Eastern Nazarene   Cairn   12:00 PM
  @ Ft. Pierce, Fla.
  Endicott   La Verne   2:00 PM
  Western New England   Brandeis   2:30 PM
  @ Northborough,MA
  Southern Me.   Salve Regina   2:45 PM
  @ Lake Myrtle Park #4, Auburndale, Fla.
  Eastern Nazarene   Cairn   3:00 PM
  @ Ft. Pierce, Fla.
  Endicott   La Verne   5:30 PM
  Cortland   Roger Williams   6:00 PM
  @ Lexington, SC
  Gordon   Rensselaer   6:30 PM
  @ Lake Myrtle, Fla.
Mon. 12 Utica   Curry   9:00 AM
  RussMatt Central Florida Invitational @ Lake Myrtle Park Field #1 (Auburndale, Fla.)
  Salve Regina   Wheaton (Mass.)   9:00 AM
  @ RussMatt Invitational
  Nichols   Fitchburg St.   10:00 AM
  RussMatt Invitiational @ Winter Haven, Fla.
  Eastern Nazarene   Albright   10:00 AM
  @ at Fort Pierce, Fla.
  Curry   Utica   11:30 AM
  RussMatt Central Florida Invitational @ Lake Myrtle Park Field #1 (Auburndale, Fla.)
  Roger Williams   Trinity (Conn.)   6:00 PM
  @ Lexington, S.C.
  Endicott   Redlands   6:00 PM
Tue. 13 Springfield   Gordon   10:00 AM
  Henley Field @ Lakeland, Fla.
  Rochester (N.Y.)   Roger Williams   10:00 AM
  @ Lexington, S.C.
  Eastern Conn. St.   Salve Regina   2:00 PM
  @ Lakeland, Fla. (Henley Field)
  Endicott   Pomona-Pitzer   6:00 PM
Wed. 14 Washington (Mo.)   Salve Regina   9:45 AM
  @ Auburndale, Fla.
  Roger Williams   Case Western Reserve   2:00 PM
  @ Lexington, S.C. (Lexington County Stadium)
  Curry   Minn.-Morris   2:30 PM
  RussMatt Central Florida Invitational @ Lake Myrtle Park Field #2 (Auburndale, Fla.)
  Gordon   Keene St.   2:30 PM
  Lake Myrtle Sports Park No. 1 @ Auburndale, Fla.
  Wentworth   Mass. Maritime   3:30 PM
  Nichols   Amherst   4:00 PM
  @ Port Charlotte, Florida
  Minn.-Morris   Curry   5:00 PM
  RussMatt Central Florida Invitational @ Lake Myrtle Park Field #2 (Auburndale, Fla.)
  Keene St.   Gordon   5:30 PM
  Lake Myrtle Sports Park No. 1 @ Auburndale, Fla.
Thu. 15 Crown (Minn.)   Gordon   TBA
  @ Lake Myrtle, Fla.
  Arcadia   Nichols   10:00 AM
  @ Florida
  Beloit   Curry   1:00 PM
  RussMatt Central Florida Invitational @ Chain of Lakes Park Main Stadium (Winter Haven, Fla.)
  Roger Williams   Rochester (N.Y.)   1:00 PM
  @ Lexington, S.C.
  Salve Regina   Ripon   1:45 PM
  Endicott   Occidental   5:00 PM
  Roger Williams   Trinity (Conn.)   7:00 PM
  @ Lexington, S.C.
Fri. 16 Bridgewater St.   Wentworth   TBA
  Nichols   Ohio Wesleyan   9:00 AM
  @ Punta Gorda, FL
  Susquehanna   Nichols   12:00 PM
  @ Port Charlotte, Fla.
  Salve Regina   Ramapo   2:30 PM
  Ramapo   Salve Regina   5:00 PM
  Endicott   Caltech   6:00 PM
Sat. 17 Stockton   Western New England   TBA
  Eastern Nazarene   Anna Maria   11:00 AM
  @ NEBC, 333 SW Cutoff, Northborough, Mass
  Eastern Nazarene   Anna Maria   1:30 PM
  @ NEBC
  Roger Williams   Trinity (Conn.)   2:00 PM
  @ Lexington, S.C.
  Endicott   Redlands   2:00 PM
Sun. 18 Western New England   Clarkson   TBA
  Wentworth   Brandeis   12:00 PM
  Wentworth   Brandeis   2:30 PM
Mon. 19 Western New England   Westminster (Mo.)   TBA
  @ Auburndale, Fl.
Tue. 20 New Paltz   Western New England   TBA
  @ Lake Myrtle Park
  Roger Williams   Mass.-Boston   3:00 PM
  Nichols   WPI   3:30 PM
  Eastern Nazarene   Fisher   4:00 PM
  Endicott   Wheaton (Mass.)   4:00 PM
  Eastern Nazarene   Fisher   6:30 PM
Wed. 21 Roger Williams   Framingham St.   3:00 PM
  @ Northboro, Mass.
  Suffolk   Salve Regina   3:30 PM
  Bridgewater St.   Gordon   3:30 PM
  Salem St.   Endicott   3:30 PM
Thu. 22 Wis.-Stevens Point   Western New England   TBA
  Mass.-Boston   Salve Regina   3:30 PM
  Gordon   WPI   3:30 PM
  Curry   Amherst   4:00 PM
Fri. 23 Elmhurst   Western New England   TBA
Sat. 24 Western New England   St. Olaf   TBA
  Curry *   Eastern Nazarene   12:00 PM
  Nichols *   Salve Regina   12:00 PM
  Wentworth *   Gordon   12:00 PM
  Roger Williams *   Endicott   12:00 PM
  Curry *   Eastern Nazarene   2:30 PM
  Nichols *   Salve Regina   2:30 PM
  Wentworth *   Gordon   2:30 PM
  Roger Williams *   Endicott   2:30 PM
Sun. 25 Benedictine (IL)   Western New England   TBA
  @ Auburndale, Fla.
  Bates   Endicott   12:00 PM
  Southern Me.   Nichols   12:00 PM
  Me.-Farmington   Wentworth   12:00 PM
  Me.-Farmington   Wentworth   2:30 PM
  Bates   Endicott   2:30 PM
  Southern Me.   Nichols   3:00 PM
Mon. 26 Mass.-Dartmouth   Roger Williams   3:00 PM
Tue. 27 Roger Williams   Mass.-Dartmouth   3:00 PM
  Newbury   Eastern Nazarene   3:30 PM
  Dean   Gordon   3:30 PM
  Salve Regina   Trinity (Conn.)   4:00 PM
Wed. 28 Southern Me.   Endicott   3:30 PM
  Framingham St.   Salve Regina   3:30 PM
Thu. 29 Johnson & Wales (RI)   Wentworth   3:30 PM
  Mass.-Boston   Western New England   3:30 PM
  MIT   Endicott   3:30 PM
  Curry   Babson   3:30 PM
  Clark   Nichols   3:30 PM
  Gordon   Lasell   7:00 PM
Fri. 30 Saint Joseph's (Me.)   Nichols   3:00 PM
  Wesleyan (Conn.)   Endicott   4:00 PM
Sat. 31 Worcester St.   Nichols   11:00 AM
  Suffolk   Western New England   12:00 PM
  Becker   Eastern Nazarene   12:00 PM
  Gordon   Saint Joseph's (Me.)   12:00 PM
  Wentworth   Lasell   1:00 PM
  Curry   Johnson & Wales (RI)   1:00 PM
  Roger Williams   Wesleyan (Conn.)   1:00 PM
  Suffolk   Western New England   2:30 PM
  Becker   Eastern Nazarene   2:30 PM
  Gordon   Saint Joseph's (Me.)   2:30 PM
  Wentworth   Lasell   3:30 PM
  Roger Williams   Wesleyan (Conn.)   4:00 PM
 
April
Mon. 2 Amherst   Salve Regina   3:30 PM
  Western New England   Westfield St.   3:30 PM
Tue. 3 Mass.-Dartmouth   Salve Regina   3:30 PM
  Pine Manor   Gordon   3:30 PM
  Curry   Fisher   7:00 PM
Wed. 4 Roger Williams   Babson   3:30 PM
  Gordon   Fitchburg St.   3:30 PM
  Western New England   Keene St.   3:30 PM
  Endicott   Suffolk   4:00 PM
Thu. 5 Suffolk   Nichols   TBA
  Emerson   Gordon   3:30 PM
  Wentworth   Mass. Maritime   3:30 PM
  Rhode Island Col.   Salve Regina   3:30 PM
Fri. 6 Eastern Nazarene *   Western New England   2:00 PM
  Eastern Nazarene *   Western New England   4:30 PM
Sat. 7 Roger Williams *   Eastern Nazarene   12:00 PM
  Western New England *   Salve Regina   12:00 PM
  Gordon *   Curry   12:00 PM
  Wentworth *   Endicott   12:00 PM
  Tufts   Nichols   12:30 PM
  Gordon *   Curry   2:00 PM
  Roger Williams *   Eastern Nazarene   2:30 PM
  Western New England *   Salve Regina   2:30 PM
  Wentworth *   Endicott   2:30 PM
  Tufts   Nichols   3:30 PM
Sun. 8 Endicott *   Curry   12:00 PM
  Salve Regina *   Wentworth   12:00 PM
  Nichols *   Roger Williams   12:00 PM
  Endicott *   Curry   2:00 PM
  Nichols *   Roger Williams   2:00 PM
  Salve Regina *   Wentworth   2:30 PM
Tue. 10 Dean   Eastern Nazarene   3:30 PM
  Tufts   Roger Williams   3:30 PM
  Saint Joseph's (Me.)   Endicott   4:00 PM
  Salve Regina   Wesleyan (Conn.)   4:00 PM
Wed. 11 Eastern Nazarene   Lesley   TBA
  @ Bunker Hill Community College
  Mass.-Boston   Roger Williams   3:30 PM
  Bridgewater St.   Curry   3:30 PM
  Salve Regina   Mitchell   3:30 PM
  Westfield St.   Western New England   3:30 PM
  Norwich   Gordon   4:00 PM
Thu. 12 Eastern Conn. St.   Western New England   3:30 PM
  Endicott   Salem St.   3:30 PM
  Framingham St.   Nichols   3:30 PM
  Curry   Becker   6:00 PM
Fri. 13 Gordon *   Endicott   2:00 PM
  Gordon *   Endicott   4:30 PM
Sat. 14 Roger Williams *   Wentworth   TBA
  Roger Williams *   Wentworth   TBA
  Salve Regina *   Eastern Nazarene   12:00 PM
  Endicott *   Western New England   12:00 PM
  Nichols   Gordon   1:00 PM
  Salve Regina *   Eastern Nazarene   2:30 PM
  Endicott *   Western New England   2:30 PM
  Nichols   Gordon   3:00 PM
Sun. 15 Wentworth *   Nichols   12:00 PM
  Curry *   Salve Regina   12:00 PM
  Western New England *   Roger Williams   12:00 PM
  Wentworth *   Nichols   2:30 PM
  Curry *   Salve Regina   2:30 PM
  Western New England *   Roger Williams   2:30 PM
Tue. 17 Framingham St.   Roger Williams   3:30 PM
  Becker   Curry   4:00 PM
  Endicott   Saint Joseph's (Me.)   4:00 PM
Wed. 18 Gordon   Emerson   TBA
  Lasell   Eastern Nazarene   3:30 PM
  MIT   Roger Williams   3:30 PM
  Curry   Suffolk   3:30 PM
  Endicott   Southern Me.   3:30 PM
  Worcester St.   Salve Regina   3:30 PM
  Mitchell   Nichols   3:30 PM
Thu. 19 Fitchburg St.   Wentworth   TBA
  Mass.-Dartmouth   Western New England   3:30 PM
Fri. 20 Eastern Nazarene *   Gordon   2:00 PM
  Eastern Nazarene *   Gordon   4:30 PM
Sat. 21 Eastern Nazarene *   Nichols   12:00 PM
  Salve Regina *   Endicott   12:00 PM
  Curry *   Western New England   12:00 PM
  Gordon *   Roger Williams   12:00 PM
  Gordon *   Roger Williams   2:00 PM
  Curry *   Western New England   2:30 PM
  Eastern Nazarene *   Nichols   2:30 PM
  Salve Regina *   Endicott   2:30 PM
Sun. 22 Western New England *   Wentworth   11:00 AM
  Roger Williams *   Curry   12:00 PM
  Endicott *   Nichols   12:00 PM
  Salve Regina   Southern Me.   1:00 PM
  Western New England *   Wentworth   1:30 PM
  Roger Williams *   Curry   2:00 PM
  Endicott *   Nichols   2:30 PM
Tue. 24 Endicott   MIT   3:30 PM
  Wentworth   Babson   3:30 PM
  Salve Regina   Johnson & Wales (RI)   3:30 PM
  Western New England   Trinity (Conn.)   6:00 PM
Wed. 25 Endicott   Tufts   3:00 PM
  Lesley   Eastern Nazarene   3:30 PM
  Curry   Bridgewater St.   3:30 PM
  Salem St.   Gordon   3:30 PM
  Lesley   Eastern Nazarene   6:00 PM
Thu. 26 Wentworth   Mass. Maritime   3:30 PM
  Salve Regina   Worcester St.   3:30 PM
  Johnson & Wales (RI)   Roger Williams   3:30 PM
  Nichols   Saint Joseph's (Me.)   5:00 PM
Fri. 27 Endicott *   Eastern Nazarene   2:00 PM
  Gordon *   Salve Regina   2:00 PM
  Wheaton (Mass.)   Western New England   4:00 PM
  Endicott *   Eastern Nazarene   4:30 PM
  Gordon *   Salve Regina   4:30 PM
Sat. 28 Eastern Nazarene *   Wentworth   12:00 PM
  Curry *   Nichols   12:00 PM
  Western New England *   Gordon   12:00 PM
  Curry *   Nichols   2:00 PM
  Eastern Nazarene *   Wentworth   2:30 PM
  Western New England *   Gordon   2:30 PM
Sun. 29 Salve Regina *   Roger Williams   12:00 PM
  Wentworth *   Curry   12:00 PM
  Nichols *   Western New England   12:00 PM
  Suffolk   Endicott   1:00 PM
  Wentworth *   Curry   2:30 PM
  Salve Regina *   Roger Williams   2:30 PM
  Nichols *   Western New England   2:30 PM
Mon. 30 Babson   Western New England   3:30 PM
  Mass.-Boston   Endicott   6:00 PM
 
May
Tue. 1 Gordon   Mass. Maritime   4:00 PM
* Conference